Vintage Mid-Century Modern French Brass Articulating Floor Lamp
SKU: LA-8128
Vintage Mid-Century Modern French Brass Articulating Floor Lamp.
| Country: | France |
|---|---|
| Date of Manufacture: | 1960 |
| Materials: | Brass |
| Height: | 62.5 in. (158.75 cm) |
| Width: | 27 in. (68.58 cm) |
| Depth: | 27 in. (68.58 cm) |
| Condition: | Good |
| Style: | Mid-Century Modern, Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy














